جايزه بزرگ معمار ۸۶

جايزه بزرگ معمار ۸۶ برای ساختمان های عمومی

برگزار کننده: مؤسسه معمار نشر  <?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

حاميان مالی: سوپر پايپ، آژيراك برج، آلومينيوم فرم مبنا، آورده هاي چوبي كارينا، وكا كيش

مؤسسه معمار نشر، با حمايت مالي شركتهاي توليد صنايع ساختماني علا‌قه‌مند به حمايت از حركتهاي پيشرو، تعالي‌بخش و سرمشق‌ساز در معماري كشور و مستندسازي تحولا‌ت معماري معاصر، هفتمين دوره جايزه بزرگ معمار را، با عنوان معمار 86، ويژه بهترين آثار اجرا شده در زمينه ساختمانهاي عمومي اعم از دولتي و خصوصي(به استثناي ساختمانهاي درماني و واحدهاي تجاري كوچك) كه پس از سال 1380 به پايان رسيده‌اند (و پيش از اين در جايزهء معمار شركت نداشته‌اند)، برگزار کرد.

در جلسه­ای که عصر روز جمعه هجدهم آبان ماه در سالن شريعت­زاده کتابخانه ملی به منظور معرفی برندگان ترتيب داده شده بود، سهيلا بسکی از طرف مؤسسه معمار نشر با ارایه آماری از تعداد شرکت کنندگان، دسته­بندی آثار و حوزه جغرافیایی طرح­ها و طراحان، گزارشی را از چگونگی روند داوری اين دوره به استحضار حاضران رساند و 17 طرح راه یافته به مرحله دوم داوری از طريق فیلم های کوتاه معرفی شدند.

در میان این آثار می­توان به دو طرح از هومن بالازاده (یک طرح کار مشترک با حیرتی و ریاحی فرد)، دو طرح از محمد مجیدی و طرح­هایی از پانته­آ اسلامی و عليرضا شرافتی، رضا دانشمیر، کورش دباغ و بهرام کلانتری، بابک شکوفی، شهرام گل امینی، مريم علوی و مهدی مرزياری و ... اشاره کرد.

همچنين در این مراسم طبق روال سالهای قبل از یکی از پیش­کسوتان معماری ایران تقدير شد. سال­های قبل از فرمانفرماییان و ... تقدیر شده بود. در این دوره نیز از هوشنگ سيحون ( البته در غیاب ايشان) و با ارایه فیلمی از فعالیت­های هنری و معماری اش تقدیر و تجلیل به ما آمد. 

 

و اما خود مسابقه

شورای سياست­گذاری:

نام اعضاي شورای سياست­گذاری به ترتيب حروف الفبا عبارت است از:گيتی عتماد، محمد بهشتی، عزت خواجه نوری، منوچهر شکوفی،

هيئت داوري:

نام اعضاي هيئت داوري به ترتيب حروف الفبا عبارت است از: محسن پديدار، فريار جواهريان، فرخ درخشاني، علي كرمانيان و ايرج كلا‌نتري.

 

برندگان اين دوره:

رتبه اول: كارخانه پايكار بنيان پانل در شهرك صنعتي پرند در ساوه، كار شركت طراحي آراد، آقايان بهرام كلا‌نتري و كوروش دباغ

رتبة‌ دوم:، كارخانه ريسندگي احسان‌پود در شهرك صنعتي شكوهيه قم، كار عباس رياحي‌فرد، كامران حيرتي، هومن بالا‌زاده

 - رتبه سوم: فروشگاه شالي‌شاپ در آمل، كار گروه طراحي ارش، خانم پانته‌آ اسلا‌مي، آقايان رامبد ايلخاني، عليرضا شرافتي

 - رتبه چهارم : ساختمان اداري پل رومي در تهران، كار مهندسان مشاور حركت سيال، خانم كاترين اسپريدونف، آقاي رضا دانشمير

 - رتبه پنجم : ساختمان اداري مهرگان در تهران، كار دفتر معماري زاويه، خانم مريم علوي و آقاي مهدي مرزياري

 - تقدير ويژه هيئت داوران براي موزهء ميراث روستايي گيلا‌ن با اهداي لوح تقدير.

 

برندگان دوره قبلی جایزه بزرگ معمار که برای ساختمان­های عمومی در سال 84 برگزار شده بود عبارت بودند از:

رتبة‌ اول:‌ نمايشگاه و انبار مبلمان، كار دفتر معماري بن‌سار، طراح: محمد مجيدي

رتبة‌ دوم:‌ ساختمان تله ‌متري و كنترل از راه دور آب تهران، كار شركت هسته طراحي، طراح: سام تهرانچي

رتبة‌ سوم:‌ هنرستان دخترانه پاپلي، كار گروه معماري پادياوپارت، طراح: بهرام شكوهيان

رتبة چهارم:‌ ايستگاه قطار شهري گلشهر، كار مهندسان مشاور همگروه، طراح: فرزد روزپي

رتبة‌ پنجم: به طور مشترك، دفتر مركزي پاژنگ خودرو كار دفتر معماري حريرچي و همكاران، طراح: زند حريرچي

رتبة‌ پنجم:‌ به طور مشترك، مجموعه ورزشي در ساري، طراحان: آرش مظفري و ارشيا شعله

 

/ 8 نظر / 16 بازدید
دوست

چه جالب باز که همه دوستان جمعند

بهتر بود که کارهای برندگان رو به صورت تصويری هم معرفی ميکرديد

شیرازی

دوست عزیز، شما به حضور در دومین ضیافت معمارانه جمع صمیمی معماران وبلاگ نویس معماری دعوت می شوید. باشد که با حضور شاد خود ابعاد این خانه ی مجازی را گسترش دهید. در ِ این خانه برای همه ی دوستان و علاقه مندان باز است. موفق باشید.

چشم شب

جات واقعا خالی بود-کيفيت اينجاست-لطفا ادامه بدين-

نسترن

سلام کاش مطلبتون چند تا هم عکس داشت اينجوری بهتر می بود موفق باشين

سارا

من که کار دانشمير رو بيشتر از همه پسنديديم ميشه تصاوير کارا رو بذارين و در موردش همه نظر بنويسن. منتظريم.