و شاید معماری چینی ...

هجوم خاموش چینی­ها به کارخانه­ های ایرانی

خبرهای رسیده حکایت از آن دارد که علاوه بر هجوم آشکار و گسترده کالاهای چینی که از رههای رسمی و قاچاق واردکشور می­ شوند، راههای دیگری نیز برای از هم پاشیدن اقتصاد بخش خصوصی کشور از سوی چینی­ ها در پیش گرفته شده است.

در همن زمینه و بنا بر اخبار رسیده، چند تن از مقامات اقتصادی چین به همراه چند نفر از تجار این کشور، وارد ایران شده و به رایزنی با کارخانه­ داران و تولیدکنندگان بزرگ ایرانی پرداخته ­اند؛ محور این رایزنی­ ها تعطیلی کارخانه­ های بزرگ ایرانی و تولید همان اجناس در چین بوده است. بنا بر این گزارش ، در این دیدارها، تاجرهای چینی از تولیدکنندگان بزرگ ایرانی خواسته­اند تا کارخانه­ های خود را تعطیل کرده و سپس همان جنس با آرم کارخانه ایرانی در چین تولید و به نصف قیمت به این کارخانه­ دارها فروخته شود. در این زمینه شنیده شده است حتی برخی از کارخانه­ داران بزرگ با چنین پیشنهادی موافقت کرده­ اند. این در حالی است که در این میان، برخی از کارخانه­ دارها نیز از آب گل­ آ لود ماهی مقصود را گرفته و با استفاده از چینی­ ها، در صدد زمین گیر کردن رقبای داخلی خود هستند، به گونه­ ای که با رایزنی چند تن از تولیدکنندگان وسایل و ماشین­ آلات صنعتی ایرانی با چینی­ ها در ذمینه ساخت این نوع ماشین­ها در چین، یکی از بزرگترین شرکت­های نولید ماشین­ آلات صنعتی در شرف ورشکستگی قرار گرفته و دوران سختی را می­ گذراند.

 

/ 2 نظر / 44 بازدید

این چینی ها در همه ارکان زندگی ما به شکل های مختلف بوده و هستند فقط چون چشمانشان شبیه چینی ها نیست قادر به نشخیص آنها نیستیم . آنها در در همه ی ادارات و شرکت ها و حتی در خیابان ها می توان دید.